DACHSTEIN 2019

OUTDOOROVÝ KURZ RAKOUSKO

O kurzu

Outdoorový kurz v rakouských Alpách v oblasti Dachsteinu a Solné komory (Salzkammergut) patří v historii Outdoor teamu k akcím s nejdelší tradicí. V roce 2019 to bude již 18. ročník s obdobným programem v oblasti Dachsteinu. Kromě Rakouska se kurzy uskutečnily také 11x v italských Dolomitech. Celkem se do r. 2019 účastnilo těchto výjezdů přes 700 žáků, troufáme si tvrdit, že spokojených a nadšených. Fotky z většiny předchozích kurzů si můžete prohlédnout v sekci Foto - viz horní menu. Naleznete tam také odkaz na 15 minutový filmový dokument.


Náplň kurzu

Náplní kurzu je čtyřdenní pobyt v nádherném vysokohorském prostředí rakouských Alp – v oblasti Dachsteinu spojený s turistikou a outdoorovými sporty, poznáváním přírody, koupáním v krásných jezerech a získáváním celé řady dovedností souvisejících s bezpečným pobytem a pohybem v přírodě velehor. Děti si vyzkoušejí a naučí se orientaci a práci s mapou, zdravovědu a první pomoc zaměřenou na outdoorové aktivity a pobyt v přírodě a v horách, základy horolezecké techniky, základy práce s vysílačkami, paddleboarding, táboření a vaření v přírodních podmínkách, základy bezpečného pohybu ve vysokohorském terénu, vybavení do přírody, vodácké dovednosti, pohyb po via ferratách, základy raftingu, slackline atd. Program je doplňován dalšími aktivitami v přírodě a hrami podporujícími fungování kolektivů tříd.

Zatímco mnozí dnes nazývají kdejaké zážitkové akce teambuildingem, na outdoorovém kurzu na Dachsteinu děti zažívají teambuilding opravdu každou minutou a na 100 %, jen to tak nemáme potřebu pojmenovávat...


Ubytování a strava

Ubytování je zajištěno v luxusním a krásném kempu přímo na břehu nejhezčího jezera Solné komory Wolfgangsee. Účastníci bydlí ve vlastních stanech. Po celou dobu pobytu je v místě ubytování přítomen náš autobus, kam mají děti  přístup a kde si mohou odkládat své věci, které nechtějí mít ve stanech. Součástí kempu jsou nadstandardně vybavené umývárny, WC, sprchy a další sanitární místnosti. V kempu funguje i malý obchůdek se základními potravinami. Stravování probíhá formou společného vaření dětí a instruktorů z přivezených surovin (1 velké teplé jídlo denně - obvykle guláš, rizoto, torteliny, špagety, čína apod. a každodenní teplý čaj ráno) + snídaně a svačina na cestě/výletě z vlastních zásob účastníků. Podrobné informace budou sděleny na informační schůzce, případně viz kontakt níže.


Program

 • 1. den
  Odjezd od ZŠ v 02:00 ráno. Podrobnosti budou sděleny na informační schůzce 11. září 2019 v 18:00 v učebně Ch.
  Příjezd (mezi 8 - 9 hodinou ranní) do oblasti Solné komory do kempu u Wolfgangsee. Přímo v kempu výcvik vodáckých dovedností na raftech na klidné vodě, možnost koupání; výcvik pohybu po via ferratách; základy zdravovědy; práce s vysílačkami; večerní grilování. Noc v kempu přímo na břehu Wolfgangsee.
 • 2. den
  Krásná a lehká ("dětská") via ferrata nad horským plesem Gosausee. Turistika a raftování na jezeře v těsné blízkosti nejvýchodnější evropské třítisícovky Dachsteinu (2997 m). Podvečerní návštěva a prohlídka malebného městečka Hallstatt – jezerního letoviska pod strmými svahy okolních kopců. Večerní promítání extrémních outdoorových sportů. Noc v kempu.
 • 3. den
  Paddleboardový výcvik na Wolfgangsee. Výcvik ve slackline. Dle časových podmínek výlet busem do Saint Wolfgangu. Krátký rozchod a prohlídka tohoto pěkného alpského městečka. Večer soutěž ve slackline. Noc v kempu.
 • 4. den
  Celodenní "vysokohorský" výlet na vyhlídkový vrchol Bleckwand, Schoberstein nebo Vormauerstein (program vybereme na místě dle počasí a únavy účastníků); návrat do Prahy okolo půlnoci.

  Je možné, že program i trasy výletů budeme upravovat, případně přeskupovat podle aktuální předpovědi počasí a nálady a únavy účastníků.

Termín, přihlášky, cena

Termín kurzu: 1. 10. - 4. 10. 2019

Vzhledem k říjnovému termínu prosíme o odevzdání přihlášek spolu se zálohou 1000 Kč ještě v tomto školním roce do 15. června vedoucím kurzu. Doplatek bude vybírán na informační schůzce rodičů 11. září 2019 v 18:00 v učebně Ch.

Celková cena kurzu je 4 600 Kč.

Minimální počet účastníků pro uskutečnění kurzu je 25 žáků ze všech sedmých tříd. V posledních letech ale spíše počet přihlášených přesahuje maximální možnou kapacitu 35 dětí, proto bývá lepší přihlásit se včas.

Dostáváte-li od svého zaměstnavatele příspěvek na podobné akce, rádi vám vystavíme příslušný doklad. Pro případ neočekávaného zrušení účasti žáka např. z důvodu nemoci doporučujeme sjednání pojištění stornopoplatků, vyplývajících z uzavřené smlouvy - závazné přihlášky,  u některé pojišťovny.    


Věříme, že tento kurz významnou měrou přispěje k utužení kolektivu tříd a k načerpání nezapomenutelných zážitků, které děti při výuce ve školní budově určitě nezískají. Zájezd se zároveň může stát odrazovým můstkem k dalším podobným akcím v průběhu studia dětí na druhém stupni naší školy - viz úvodní menu Outdoor teamu.

Těšíme se, že stejně jako rodiče žáků v uplynulých letech umožníte i vy vašim dětem účast na této akci. 

 

Vedoucími kurzu jsou Jan Vesták a Stanislav Kodet