HORY 2025

MÖHWALDOVA BOUDA - HERLÍKOVICE

Základní informace ke kurzu

Sedmidenní lyžařské kurzy pro žáky 8. tříd jsou už léta tradiční sportovně-ozdravnou akcí s oboustranně příznivou odezvou mezi žáky i učiteli a instruktory. Nabízejí úplným začátečníkům i zkušeným lyžařům výuku lyžování spolu se spoustou dalších neopakovatelných zážitků spojených s pobytem kolektivu třídy v krásném prostředí horské chaty v Krkonoších. Kurz je zaměřen na výuku základů i zdokonalování moderních trendů lyžování, zejména carvingu, a je veden zkušenými licencovanými instruktory vč. učitelů školy. Je vhodný jak pro lyžařské začátečníky, kteří si zde osvojí základní lyžařské návyky pro bezpečný pohyb na lyžích, tak pro pokročilé lyžaře, kteří mají možnost pod odborným vedením zdokonalit si dále svou techniku.


Areál + ubytování

Využíváme jeden z největších a nejlepších lyžařských areálů v ČR Ski areál Bubákov - Herlíkovice. Sjezdovky všech obtížností jsou ideálním místem pro zkušené lyžaře, ale i úplné začátečníky. Areál zároveň patří ke střediskům cenově přijatelným. Ubytování je tradičně zajištěno v krásném horském penzionu Möhwaldova bouda ve velmi dobře vybavených apartmánech s vlastním sociálním zařízením a TV na pokoji. Součástí Möhwaldky je venkovní koupací sud - skvělá možnost relaxace v horké lázni, kterou s dětmi rádi využíváme. Večerní čas na kurzu je vyplňován zábavným programem s netradičními prožitkovými hrami i  besedami o správném pohybu na horách, první pomoci atd.


Cena kurzu

Jsme si vědomi toho, že lyžování a pobyt na horách patří mezi finančně náročnější aktivity, přesto věříme, že umožníte vašim dětem nezapomenutelný zážitek spojený s týdenním pobytem na horách v kolektivu třídy a zároveň fundovanou výuku lyžování. Oproti horentním sumám lyžařských škol, kde se za kurzy lyžování platí nemalé částky, nabízí škola veškerý výcvik zdarma jako součást výuky. Celková cena kurzu je daná pouze náklady na ubytování, stravu, lyžařskou permanentku a dopravu na kurz. Jsme přesvědčeni, že pobyt na horách a lyžování patří k neodmyslitelné tradici českého školství a zvlášť u dnešní “počítačové generace” dětí přispívá k výchově ke zdravému životnímu stylu.

Cena kurzu: 9 760 Kč.
Součástí ceny jsou kompletní náklady tj. autobusová doprava soukromým autodopravcem tam i zpět, ubytování v horském penzionu s plnou penzí, týdenní lyžařská permanentka pro oba areály Bubákov - Herlíkovice, odvoz a svoz věcí od autobusu na chatu, přednáška Horské služby a nácvik první pomoci s profesionálními záchranáři, jednodenní výlet v den odpočinku vč. autodopravy, náklady na permanentku instruktorů.

Navýšení ceny oproti minulým kurzům je způsobeno zejména tím, že jsme poprvé do ceny zařadili i cenu za lyžařskou permanentku. Tu si dříve děti kupovaly z peněz, které byly vybírány dodatečně. Takto lze už od začátku počítat s tím, že cena je konečná a nebude navyšována o další částky.

V případě nedostatku sněhu a zavření lyžařských areálů budou samozřejmě po skončení kurzu všem účastníkům vráceny finanční náklady na lyžařskou permanentku v plné výši. Nicméně i v roce 2024, kdy byly sněhové podmínky na českých horách po mnoha letech opravdu extrémně špatné, se nám dařilo zajistit plnohodnotný lyžařský výcvik, jen jsme přesunuli lyžování do areálu Špindlerův Mlýn. 

Dostáváte-li od svého zaměstnavatele příspěvek na podobné akce, rádi vám vystavíme příslušný doklad. Stejně tak lze poslední roky čerpat příspěvky zdravotních pojišťoven na podobné akce. Pro případ neočekávaného zrušení účasti žáka např. z důvodu nemoci doporučujeme sjednání pojištění stornopoplatků, vyplývajících z uzavřené smlouvy - závazné přihlášky,  u některé pojišťovny.


Přihlášky a termín kurzu

Termín odevzdávání přihlášek a zálohy začíná v úterý 21. 5. v 7:45 v učebně informatiky. Závazné přihlášky lze stáhnou a vytisknout (nejlépe oboustranně) z odkazu v horním menu. Není možné přihlášku odevzdat např. třídním učitelům nebo v kanceláři školy. Na platbu bude vystaven příjmový platební doklad. Vzhledem k nutnosti rezervace penzionu prosíme o odevzdání závazných přihlášek spolu se zálohou 3000 Kč nejpozději do konce května 2024. Kurz se bude moci uskutečnit jen v případě dostatečného zájmu žáků osmých tříd. Informace o doplatku a číslu účtu školy jsou součástí závazné přihlášky.

Termín kurzu pro školní rok 2024/25: 1. 3. - 8. 3. 2025

 


Informační schůzka pro rodiče

Další podrobnosti ke kurzu budou sděleny na informační schůzce rodičů v lednu 2025.


 

Za kurz zodpovídají Jan Vesták, Stanislav Kodet, kolektiv učitelů TV a Outdoor team, z. s.