DOLOMITY 2022

TURISTIKA V NEJHEZČÍ ČÁSTI ALP

Základní informace

Zájezd do Dolomit patří v historii Outdoor teamu k akcím s nejdelší tradicí. Byl také první oficiální akcí, kterou v r. 1995 zajišťovali pro žáky školy členové Outdoor teamu. Od té doby se zájezd uskutečnil mnohokrát v různých podobách: jako geologická exkurze v rámci výuky přírodopisu v 9. ročnících, jako tradiční outdoorový kurz pro žáky 7. tříd, často také bývá hlavní náplní "pouze" vysokohorská turistika a poznávání přírodních krás této unikátní přírodní oblasti - stejně jako tomu bude na letošním plánovaném zájezdu.

Dolomity patří bezesporu k nejkrásnější oblasti Alp v celé Evropě. Právem jsou součástí světového přírodního dědictví pod ochranou UNESCO.

Následující informace jsou věnovány plánovanému zájezdu žáků sedmých tříd v červnu 2022 a navazují na informační leták předávaný rodičům v dubnu 2022.


Ubytování a stravování

Ubytování je tradičně zajištěno v krásném kempu Sass Dlacia v samém srdci Dolomit. Účastníci bydlí ve vlastních stanech. Po celou dobu pobytu je v místě ubytování přítomen náš autobus, kam mají děti  přístup a kde si mohou odkládat své věci, které nechtějí mít ve stanech.

Součástí kempu je obchůdek, restaurace a nadstandardně vybavené umývárny, WC, sprchy a další sanitární místnosti.

Stravování: snídaně a svačiny (svačiny si budou brát děti na celodenní výlety s sebou) si účastníci zajišťují ze svých zdrojů a podle svých chutí a zvyklostí. Obchůdek v kempu zároveň nabízí základní sortiment čerstvých potravin a pečiva, nicméně děti si zpravidla vozí chleba + další pochutiny, sýry, salámy, marmelády apod. z domova. Jednou denně budou vedoucí a instruktoři vařit celému zájezdu jedno velké teplé jídlo typu guláš s těstovinami, rizoto apod., aby po návratu z výletů měly děti zajištěné vydatné jídlo, které se bude podávat jako pozdní oběd nebo dřívější večeře. Toto jídlo je v ceně zájezdu. Jednou za celý pobyt počítáme pro zájemce s návštěvou typické italské pizzerie. Ta je přímo v kempu, ceny má velmi přijatelné (7,00 - 11,50 Euro/pizza) a děti si budou moci vybrat dle svého výběru a kapesného. Tato návštěva není povinná.

Po celou dobu pobytu a všude v kempu je přístupná pitná voda.


Program

Program na jednotlivé dny vždy přizpůsobujeme aktuálnímu počasí a fyzické kondici účastníků. Za léta konání zájezdů a kurzů do těchto míst máme v zásobě mnoho variant různých lehkých i středně těžkých výletů a túr vhodných pro děti. Níže naleznete itinerář posledního zájezdu do Dolomit v roce 2017 s žáky tehdejších 6. tříd. Podobný program plánujeme i letos, podle podmínek ale může dojít k drobným změnám.

 • 1. den
  V časných ranních hodinách příjezd do krásného kempu Sass Dlacia v srdci Dolomit. Výstup na vrchol Kleine Lagazuoi (2 778 m) skalní štolou vykopanou vojáky v průběhu 1. světové války (svítilny s sebou). Součástí této turisticky atraktivní trasy jsou i exponáty z doby těžkého dobývání této hory italskou armádou. Krásný výhled na celé Dolomity z vrcholové vyhlídky. Sestup do kempu krajinou skal, horských luk a modřínových lesů.
 • 2. den
  Celodenní výlet na slavnou horu Col di Lana (2 462 m). Střídat se bude krajina vápencových a dolomitických skal, rozkvetlé louky, jezírka a všude kolem budou nádherné výhledy na velkou část Dolomit. V závěru nás čeká výstup na vrchol Col di Lana. Cesta je to sice turistická, nicméně poslední výškové metry budeme zdolávat už velmi zvolna, pomalu a příkře... Odměnou bude večerní návštěva pizzerie a vydatná večeře.
 • 3. den
  Program na třetí den vybereme až na místě dle aktuální předpovědi počasí, únavy, nálady a ambicí účastníků. Možností je mnoho - nenáročné výlety v okolí kempu, návštěva vodopádů v oblasti Fannes, výstup k jezeru Lago di Limo nebo v případě krásného počasí a velkého odhodlání výstupu na třítisícový Piz Boè (3 152 m)
 • 4. den
  Zakončení zájezdu u jedné z nejznámějších skalních dominant Dolomit - Tre Cime. Výjezd autobusem až na vrcholové parkoviště, pak krásný ale nenáročný výlet okolo známého "trojzubce" Tre Cime. Cestou prohlídka Cortiny d'Ampezzo - horského letoviska a dějiště zimních olympijských her v minulosti.

Termín, přihlášky, cena

Termín: 17. června - 21. června 2022
(odjezd v pátek 17. 6. ve 22:00 od garáží, návrat v úterý 21. 6. v noci)

Informační schůzky: rodiče 18. 5. v 18.30; žáci 19. 5. ve 13:45 v uč. Ch

Celková cena je 6 850 Kč.
Součástí ceny je autobusová doprava, ubytování i všechny další položky a taxy vyplývající z tohoto druhu pořádané akce. Jejich plný výčet je uveden na přihlášce.

Vzhledem k nutnosti rezervovat včas autobus i kemp, prosíme o odevzdání přihlášek spolu se zálohou 2000 Kč nejpozději do 13. dubna 2022 pí učitelce Kubíčkové. Doplatek bude vybírán bankovním převodem dle informací na závazné přihlášce. Dostáváte-li od svého zaměstnavatele příspěvek na podobné akce, rádi vám vystavíme příslušný doklad. Pro případ neočekávaného zrušení účasti žáka např. z důvodu nemoci doporučujeme sjednání pojištění stornopoplatků, vyplývajících z uzavřené smlouvy - závazné přihlášky, u některé pojišťovny.

Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu je 25 žáků ze všech sedmých tříd.

Těšíme se, že stejně jako rodiče žáků v uplynulých letech umožníte i vy vašim dětem účast na této akci. Další informace k zájezdu budou sděleny na informační schůzce, případně viz e-mailový kontakt níže. 

Vedoucí zájezdu je Martina Kubíčková, na přípravě i realizaci se budou podílet instruktoři Outdoor teamu.